«فصل‌نامه علمی مطالعات روان‌شناختی» 

طی نامة شماره 1069/2910/3، در تاریخ10/8/ 1383، بر اساس نظر کمیسیون بررسی نشریات علمی کشور در وزارت علوم، تحقیقات و فن‌آوری، درجة علمی ـ پژوهشی به فصل‌نامة مطالعات روان‌شناختی اعطا و در تاریخ 1386/12/7 تمدید اعتبار شد.
فصلنامۀ علمی مطالعات روان‌شناختی دانشگاه الزهراء(س) در زمینۀ انتشار پژوهش‌های علمی در حوزۀ مداخلات روان‌درمانی و اختلالات روان‌شناختی با انجمن روان‌شناسی ایران تفاهم نامۀ همکاری منعقد نموده است. 

 

نوع نشریه: علمی

تناوب انتشار: فصلنامه

وضعیت انتشار : الکترونیکی

متوسط زمان داوری مقالات: چهار ماه

صاحب امتیاز و ناشر: دانشگاه الزهراء(س)

نوع داوری: داوری دو سو ناشناس و حداقل 2 داور

روش منبع نویسی:  APA ویرایش هفتم (2020)

زبان نشریه: فارسی (چکیده کوتاه و مبسوط انگلیسی)

نسبت مقالات پذیرش شده به کل مقالات واصله: 9 درصد

پست الکترونیکی نشریه:psychstudies@alzahra.ac.ir

وضعیت دسترسی به متن کامل مقالات: دسترسی باز و رایگان

حوزه تخصصی انتشار:  حوزۀ اختلالات روان شناختی و مداخلات روان درمانی

هزینه داوری و چاپ مقالات: 1500000 ریال هزینه بررسی، 1500000 ریال هزینه انتشار

اختیار غیرتجاری -غیر اشتقاقی Cc - By - NC - ND

 

نمایه شده در:  SID، Google Scholar، DOAJ، NOORMAGZ، CIVILICA، ISC، Magiran، RICeST

 

نشریه مطالعات روان‌شناختی از منشور اخلاقی COPE تبعیت می‌کند. 

 خط مشی دسترسی آزاد: این یک ژورنال با دسترسی آزاد است به این معنی که کلیه مطالب به صورت رایگان و بدون هزینه برای کاربر یا موسسه وی در دسترس است. کاربران مجاز به خواندن، بارگیری، کپی، توزیع، چاپ، جستجو، یا پیوند به متن های کامل مقالات هستند و یا از آن ها برای هر منظور قانونی دیگری استفاده می‌کنند‌، بدون اینکه اجازه قبلی از ناشر یا نویسنده را بپرسند. این مطابق با تعریف BOAI از دسترسی آزاد است. 

«نکات مورد توجه»
نویسندگان محترم  لطفاً قبل از ارسال مقاله به قسمت راهنمای نویسندگان مراجعه فرمایند. در صورت عدم رعایت موارد ذکر شده، مقالات جهت ارزیابی به داوران ارسال نخواهد شد. نشریه از پذیرش مقالات خارج از اهداف مندرج در بخش اهداف و چشم‌انداز، خارج از فرمت تعریف‌­شده در راهنمای نویسندگان معذورست.
نویسندگان محترم با توجه به الزامی شدن انتشار کد (ORCID) برای نشریات از طرف وزارتخانه، خواهشمند است در قسمت ارسال  مقاله،  فیلد کد (ORCID) را برای تمام نویسندگان تکمیل و سپس مقاله خود را  ارسال نمایید. برای ثبت نام و دریافت کد (ORCID)  اینجا را کلیک نمایید.
نویسندگان مقاله هنگام ثبت مقاله در سامانه ملزم به تکمیل تعهدنامه و کاربرگ تعارض منافع مندرج در بخش راهنمای نویسندگان هستند. نویسندگان محترم همچنین می‌توانند برای نگارش مقاله طبق ضوابط نشریه، به راهنماهای موجود در بخش ابزارهای پرکاربرد مراجعه نمایند.
هزینه چاپ مقاله در این نشریه، 3.000.000ریال است که 1.500.000 ریال، پیش از ارسال به داوری و  1.500.000 ریال پیش از پذیرش چاپ مقاله از نویسندگان دریافت می‌شود.
 از طریق ایمیل نشریه psychstudies@alzahra.ac.ir و ایمیل دبیر اجرایی امکان پاسخگویی سریع به سوالات شما بزرگواران وجود دارد. 
شماره جاری: دوره 17، شماره 3 - شماره پیاپی 64، پاییز 1400 

ابر واژگان